NOVIGADO Öğrenme Senaryoları Aracı Tanıtım Webinarı

Aktif Öğrenmeyi Seçin – Yeni Öğrenme Senaryoları Aracı Tanıtım Webinarı

25 Mayıs Salı günü saat 18.00’de siz de bize katılın ve daha fazlasını öğrenin.

Öğretmenler için, öğretmenler tarafından hazırlandı! Novigado Senaryo Aracı, öğrencilerinizin aktif ve istekli olmalarına ve onların ilgilerini çekmenize yardımcı olur. Aktiviteler ekleyin, yöntemleri ve araçları belirleyin ve sonucu meslektaşlarınızla paylaşın. Öğrencilerin kendi öğrenmelerinin yönünü belirlemelerini mümkün kılmanın en iyi yolu!

Webinarı aşağıdaki bağlantılardan takip edebilirsiniz:

Youtube

Future Cassroom Lab Facebook Sayfası

Webinara katılın 

Future Classroom Lab kapsamında yürütülen Novigado projesinin bir parçası olan ve Avrupa Komisyonu Erasmus+ Programı desteğiyle finanse edilen bu senaryo aracı, öğretmenler ve pedagojik uzmanlar tarafından hazırlanmıştır.

Anlamlı bir ders planı oluşturmanıza yardımcı olan bu aracın temelini FCL’nin öğrenme alanları oluşturmaktadır. Araç, ders planınızı veya öğrenme senaryonuzu tasarlama sürecinde, uzmanlar tarafından geliştirilmiş etkinlikler ve bilgilendirici istatistiklerle en iyi pedagojik çalışmanızı ortaya çıkarmanızda size destek olacaktır.

Senaryo aracı derslerinizi hazırlamanızda nasıl yardımcı olur?

  • Hazır aktiviteler ve senaryolar
  • PDF dokümanlarını pratik olarak dışa aktarma
  • Listelerden oluşan kullanışlı gösterge paneli
  • Kolay senaryo paylaşımı

Senaryoların Pedagojik Unsurları

Novigado Senaryo Aracı, aktif öğrenme pedagojisini destekleyen öğrenme senaryoları ve pratik ders planları oluşturmada size rehberlik eder. Ders planınızı oluşturmanız için hazır etkinliklerin yanında tamamlanmış senaryolardan dersinize göre uyarlanabilir bazı örnekler sunar. Araç, sunulan önerileri adapte edebilmenizin yanı sıra en baştan başlayarak kendi senaryonuzu geliştirmenize de imkân verir.

Şimdi kendi ücretsiz FCL hesabınızı oluşturun

Novigado Senaryo Aracı, ders planlarınızı hazırlamak için en modern araçlardan biridir. Kaydolmak kolay ve ücretsizdir. Hadi başlayalım!

FCL hesabını buradan oluşturabilirsiniz

 

Senaryo aracı Novigado projesi için oluşturulmuştur. Proje, 2019 Sonbahar döneminden beri esnek öğrenme alanlarında yenilikçi ve aktif öğrenmeyi teşvik etmektedir. Proje, farklı etkinlikler aracılığıyla okulların ve diğer paydaşların geleneksel ve öğretmen merkezli sınıfları daha modern öğretim uygulamalarına dönüştürmelerine yardımcı olmaktadır. Nihai hedefi aktif öğrenmeyi, yenilikçi öğrenme ortamlarını ve buna uygun BT araçlarını kullanmayı teşvik etmek olan Novigado’ya ilişkin daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.