COVID-19 SONRASI ÖĞRENME ORTAMLARININ TASARIMI

COVID-19 SONRASI ÖĞRENME ORTAMLARININ TASARIMI

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ünün proje ortağı olduğu KA 201 projesi NOVIGADO, okulları aktif öğrenme modeliyle desteklemeyi, teknolojini sunduğu kolaylıkları ve yeni öğrenme ortamlarını tanıtmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında, tüm paydaşların yer aldığı webinar serileri düzenlenecek olup, yenilikçi öğrenme ortamlarında eğitim öğretim süreciyle ilgili deneyim paylaşımı yapılacaktır.

Novigado projesinin ikinci webinarı, yeni okul yılı başladığında tüm öğrenciler ve öğretmenler için okulların Covid-19 salgınına karşı nasıl güvenli hale getirilebileceği, teknoloji ve fiziksel sınıf tasarımının yeni bir şekilde nasıl gerçekleştirilebileceği konularında olacaktır.

Son birkaç aydır bir çok Avrupa ülkesinde COVID-19 salgını sebebiyle okullar kapanmak zorunda kaldı. Şu anda öğretmenler ve öğrenciler için güvenli bir şekilde yeniden okulların açılmasının nasıl gerçekleşeceği soruları soruluyor. Bu, bizi teknolojik ve fiziksel sınıf tasarımından nasıl yararlanacağımız konusunda yeniden düşünmeye zorluyor.Bu bağlamda webinar konuşmacımız Steelcase Portugal’den Teresa VENDEİRİNHO, COVID-19 sonrası öğrenme alanlarıyla ilgili çalışmaları ve özellikle “COVID-19 Sonrası Öğrenme Alanları Tasarlama” başlıklı yeni yayını hakkında konuşacak.

18 Haziran Perşembe günü saat 18:00’de düzenlenecek webinara  https://eun2.adobeconnect.com/fcl-ite/ bağlantısından katılabilirsiniz.