FCL Öğrenme Laboratuvarları Ağı

FCL AĞI NEDİR?

Esnek öğrenme alanlarına yönelik farklı çalışmalar arasında bağlantılar kurmak, fikir alışverişi ve iş birliğini teşvik etmek için Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet), yenilikçi öğrenme laboratuvarları ve esnek öğrenme alanları için açık bir ağ kurmuştur.

“FCL Öğrenme Laboratuvarları Ağı” öğrenme alanlarının yönetimi, ticari ortaklıklar ve endüstri ile işbirliği, öğretmen eğitimi faaliyetleri gibi farklı konularda fikir alışverişinde bulunmaları için çeşitli katılımcıları bir araya getirmektedir.  Ağ üyeleri, FCL web sitesi ve çevrimiçi veya yüz yüze toplantılar yoluyla fikir alışverişinde bulunabilirler.

Avrupa Okul Ağı tarafından belirlenmiş kriterleri karşılayan öğrenme laboratuvarları/alanları, akreditasyon alarak bu ağa katılırlar. Akredite edilen ağ üyeleri FCL logosunu ve rozetini kullanabilir ve böylece çalışmalarının FCL ile bağlantısını tescillenmiş olarak gösterebilirler. Ülkemizden Öğrenme Laboratuvarları Ağı’na dahil olmuş okullara ise aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

TÜRKİYE FCL ÖĞRENME LABORATUVARLARI AĞI ÜYELERİ

Uluslararası Öğrenme Laboratuvarları Ağı’na dahil olan diğer ülkelerdeki esnek öğrenme alanları için tıklayınız.