Öğrenme Senaryoları Yazma Rehberi

FCL Geleceğin Sınıfını Tasarlama projesi öğrenmeye ve öğretmeye 21. yüzyıl becerilerini dahil ederek eğitimde teknolojiyi entegre etmeyi, değişen pedagojik uygulamaları desteklemeyi ve öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

FCL projesi kapsamında öğrenme senaryoları, okulların değişmesine ve toplumdaki, eğitimdeki, teknolojideki trendlere aktif bir şekilde yanıt vermesine yardımcı olmak için tasarlanmış hikayesel anlatıma sahip gelişim yol haritalarıdır.

FCL Türkiye Ekibi olarak, Pedagoji çalışma grubunun gayretiyle sizlere rehberlik edecek öğrenme senaryolarını geliştirdik. Bu senaryoların siz değerli öğretmenlerimize ilham vermesini ve yol göstermesini diliyoruz.

Bu çalışma kapsamında, FCL Türkiye Ekibi olarak Elçimiz Adil Tuğyan’la birlikte sizlere rehberlik edecek bir doküman hazırladık. Geleceğin sınıfında yenilikçi uygulamalar gerçekleştirmek amacıyla “FCL Öğrenme Senaryoları Yazma Rehberi”ni inceleyebilir ve siz de kendi senaryolarınızı oluşturabilirsiniz.